Контроль ризиків
безпеки угод

Функція реалізується у форматі комплексного супроводу та аналізу ризиків безпеки угод на всіх етапах циклу: від формування потреби до виконання контрагентом договірних зобов’язань. Основна мета — виявлення та мінімізація ризиків нецільового використання коштів Замовника.

Eтапи комплексного контролю угоди

Комплексний контроль угоди складається із взаємопов’язаних етапів.
Відповідно до завдання Замовника можливий вибірковий контроль одного з них:

Перевірка обґрунтованості потреби

Ризики, що ідентифікуються: ініціювання закупівель, у яких відсутня потреба (ремонт обладнання, на яке діє гарантія; закупівля ТМЦ, які раніше були виявлені як невраховані, обґрунтованість «аварійних» закупівель тощо).

Контроль об'єктивності закупівельного процесу

Ризики, що ідентифікуються: антиконкурентні узгоджені дії представника Замовника та учасника закупівлі; порушення/недотримання Замовником норм та вимог регламентуючих документів закупівельного процесу; антиконкурентні узгоджені дії учасників закупівельної процедури (афілійованість, змова).

Оцінка коректності договірної документації

Ризики, що ідентифікуються: невідповідність умов укладеної договірної документації вимогам до проведеної процедури закупівлі; заключення додаткових угод, що «погіршують» положення Замовника порівняно з первісним договором (збільшення розцінок, продовження терміну виконання зобов’язань з ініціативи Підрядника тощо).

Аналіз ризиків ділового партнера з огляду на умови угоди

Ризики, що ідентифікуються: кредитний ризик (у разі авансування); недостовірність схеми постачання та/або походження продукції; фактори, що впливають на виконання зобов’язань (відсутність виробничих потужностей, персоналу, товарних запасів тощо).

Контроль за виконанням умов договору

Ризики, що ідентифікуються: постачання неякісної/контрафактної продукції, завищення/невиконання робіт/послуг; «лобіювання» на користь контрагента платіжних умов (необґрунтоване виділення/збільшення відсотка передоплати, скорочення відтермінування платежу / наближення оплати; невиконання/заміна робіт, передбачених первісним договором (виключення, заміна більш «дешевими» без зменшення вартості).

Будемо раді вас бачити серед наших постійних клієнтів!