Контроль ризиків безпеки
контрагентів та комплаєнс

Фундаментальним чинником успішного бізнесу є ведення ділових відносин із надійними контрагентами, чия діяльність прозора, зрозуміла й з малою ймовірністю може нести фінансові, репутаційні, кримінально-процесуальні, регуляторні, санкційні або інші негативні ризики.

Етапи процесу:

Аби переконатися у надійності свого майбутнього ділового партнера як на території України, так і за кордоном, необхідно провести низку різноманітних перевірочних заходів залежно від статусу партнера (постачальника або покупця), а також предмета запланованої угоди.

Під час перевірки постачальника товарів, робіт або послуг основну увагу приділяють технології виробництва та структурі ціноутворення. Як правило, найменшу вартість закупівлі можна отримати, розуміючи участь безпосереднього виробника або виконавця у схемі поставок, а також собівартість виробництва необхідного товару або послуги. Важливо також переконатися, що постачальник має достатню кількість кваліфікованого персоналу, відповідну виробничу інфраструктуру, володіє необхідними ліцензіями та дозволами, не завантажений сторонніми замовленнями, та у визначений термін виконає якісно і у повному обсязі всі умови договору.

Для отримання найбільшого прибутку від продажів необхідно перевірити, чи є потенційний покупець кінцевим споживачем товару, а якщо він веде торговельно-посередницьку діяльність, економічно доцільніше знайти механізм самостійного виходу на ринок збуту кінцевим споживачам.

Проаналізувавши потреби своїх клієнтів, фахівці «Бізнес Сек’юріті Груп» обрали найкращі сучасні глобальні та локальні програмні продукти, а також інформаційні бази даних, які дають змогу консолідувати максимальну кількість відомостей та охопити всі етапи перевірки потенційного партнера.

У роботі використовуються такі джерела даних:

Orbis (Bureau van Dijk) — флагманська база даних компанії Bureau van Dijk, яка містить інформацію про більш ніж 375 мільйонів компаній з усього світу і концентрується на відомостях про приватні компанії.

Refinitiv (London Stock Exchange Group) — глобальний постачальник даних та інфраструктури фінансового ринку. Продукт компанії World-Check є базою даних про політично вагомі особи (PEPS), суб’єкти підвищеного ризику (фізичні та юридичні особи) з можливістю пошуку за ключовими словами та вторинними ідентифікаторами.

Dow Jones&Company (The Wall Street Journal) — одна з провідних світових агенцій фінансової інформації, видавець The Wall Street Journal. Входить до медіахолдингу News Group.

СПАРК (Інтерфакс) — це продукт компанії «Інтерфакс-АКІ», що входить лдо групи компаній «Інтерфакс».
Абревіатура СПАРК означає «сиситема професійного аналізу ринку та компаній». СПАРК, який став міжнародною базою даних про компанії пострадянського простору.

YouControl — аналітична онлайн-система, яка з понад 180 джерел формує повне досьє на кожного суб’єкта підприємницької діяльності України на основі відкритих даних, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Містить дані для перевірки іноземних компаній. Технологія дає можливість отримати актуальну на час запиту інформацію про фізичну або юридичну ососбу з офіційних джерел.

Clarity Project — система аналітики відкитих даних із можливістю пошуку закупівель та аукціонів ProZorro, продажів за різними крітеріями. Вона знаходить та показує інформацію про учасників торгів та зв’язки між ними, дозволяє слідкувати за закупівлями, замовниками або учасниками.

БД «Страбіс» — це інформаційно-аналітична система, призначена для накопичення та систематизації в об’єднаній базі даних структурованої інформації про юридичних осіб України.

ЛІГА: ЗАКОН CONTR AGENT (Софтком) — система аналізу та мониторингу дл перевірки компаній, СПД

Для вивчення та складання фінального аналітичного звіту використовуються відомості про самого контрагента, його посадових та пов’язаних осіб з офіційних джерел у відкритому доступі, а також пакет документів, наданий самим контрагентом для проведення перевірки.

Після проведення документальної перевірки за бажанням Замовника, можливий виїзд на виробництво та складські приміщення контрагента для фактичного підтвердження задекларованих можливостей, зокрема із залученням сторонніх спеціалістів залежно від специфіки виробництва.

У результаті Замовник отримує повний аналітичний звіт із деталізованою інформацією про потенційного або чинного контрагента. Зазначена інформація дозволяє в максимально стислий термін прийняти ефективне рішення та запобігти негативних наслідків від реалізації ризиків.

Будемо раді вас бачити серед наших постійних клієнтів!